Jak zrobić bombkę przestrzenną 3D

unikalny bazarek bombki

 Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego warto robić samemu bombki na choinkę?

To nie tylko okazja do tworzenia unikalnych ozdób, ale także sposób na wprowadzenie do świąt osobistego akcentu. Tworzenie własnych bombek to sposób na wzbogacenie świątecznej atmosfery i stworzenie ozdób pełnych serca, które mogą stać się również pięknym świątecznym prezentem

Listopad już w połowie i najwyższy czas wziąć się do pracy w temacie dekoracji świątecznych. 
Dzięki temu wpisowi odkryjecie magiczny świat bombek akrylowych 3D i pomysłów na ich wypełnienie. Do środka możecie włożyć praktycznie wszystko: ulubione motywy, koraliki, figurki czy światełka led.

Lista materiałów potrzebnych do wykonania bombki przestrzennej z wypełnieniem

Aby stworzyć taką bombkę, potrzebujesz kilku rzeczy. Na początek, zacznij od przeglądu starych, podniszczonych dekoracji świątecznych. Niektóre elementy z pewnością uda się ponownie wykorzystać. 

Co będziesz potrzebować:
  • Bombki akrylowe przezroczyste: Oczywiście, zaczynamy od samego serca ozdoby - bombek! Wybierz różne rozmiary, aby dodać różnorodności do swojej choinki.
  • Materiał do wypełnienia: Tutaj możesz dać się ponieść swojej wyobraźni. Sztuczny śnieg, kolorowe kuleczki, cekiny, małe ozdoby świąteczne - wybór zależy od Twojej kreatywności!
  • Materiały dekoracyjne: Koraliki, breloczki, mini zawieszki - to dodatki, które nadadzą Twoim bombkom osobisty charakter.
  • Pistolet na gorący klej: Do przymocowania elementów do bombki. Pamiętaj, żeby zachować ostrożność.
  • Wstążki lub sznureczki: Do stworzenia uroczego zawieszania dla Twoich bombek.

Zaczynamy! Krok po kroku bombka handmade

Etap 1: Przygotowanie Materiałów

Zbierz wszystko, co będziesz potrzebować: bombki, materiały do wypełnienia, dodatki dekoracyjne, farby, klej, pędzelki.

Etap 2: Wypełnienie Bombek

Otwórz bombki i zacznij wypełniać je wybranym materiałem. 
Ważne: wypełnij tylko jedną połówkę od otwartej strony. Na koniec zamkniesz ją drugą połową, to nada bombce głębi.

Jeśli chcesz stworzyć zimowy krajobraz, dodaj sztuczny śnieg (możesz też użyć waty lub innego białego materiału) i kolorowe kuleczki. Jeśli wolisz bardziej eleganckie ozdoby, użyj cekinów lub małych ozdób świątecznych. Wszystko przymocuj klejem na gorąco.

Bombki plastikowe przezroczyste


Etap 3: Dodatki i Dekoracje

Przejdź do dodawania dodatków i ozdób. Przymocuj koraliki, breloczki czy mini zawieszki za pomocą kleju. To miejsce, gdzie możesz dać upust swojej kreatywności i dodać unikalny charakter każdej bombce.

unikalny bazarek

Etap 4: Zawieszanie

Po zakończeniu ozdabiania i malowania, przystąp do dodawania wstążek lub sznurków, dzięki którym łatwo zawiesisz swoje dzieła na choince.

unikalny bazarek


Etap 5: Oczekiwanie na Efekt Wow!

Pozwól bombkom wyschnąć i podziwiaj efekt swojej pracy. Gotowe! Teraz możesz cieszyć się widokiem swoich własnoręcznie stworzonych ozdób na choince.Skomentuj