Dekoracja - Domki dla zajączków wielkanocnych

Dekoracje wielkanocne handmade

Szukasz pomysłu na zrobienie dekoracji wielkanocnej? Zobacz, jak zrobić domki dla zajączków, używając naturalnych materiałów. 

Dlaczego warto samemu tworzyć dekoracje wielkanocne?

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią nadejście czasu na przygotowania i dekoracje. Wśród mnogości dostępnych opcji warto zastanowić się nad stworzeniem własnych dekoracji.

Dekoracje wykonane własnoręcznie mają o wiele większą wartość emocjonalną niż te masowo produkowane. Każdy element naszej pracy jest nacechowany naszymi wysiłkami, czasem i zaangażowaniem. 

Podczas tworzenia możemy przeżywać także wiele radosnych chwil z naszymi dziećmi, a efekt końcowy będzie pełen uczuć i sentymentów, co sprawia, że dekoracje stają się nie tylko ozdobą, ale także źródłem radości i wspomnień.

Jest to też świetna okazja do eksperymentowania z różnymi technikami i materiałami. Możemy odkryć nowe pasje i umiejętności, które mogą okazać się nie tylko przydatne podczas tworzenia dekoracji, ale także być inspiracją do dalszego rozwoju osobistego. Nie ma lepszego sposobu na poszerzanie horyzontów niż eksploracja świata sztuki i kreatywności.

Materiały potrzebne do zrobienia dekoracji 

Do zrobienia takich domków dla króliczków, potrzebujesz kilku materiałów:

✅ Plaster drewna

Mech, szyszki

✅ Figurki drewniane, do zrobienia króliczków (kupisz je w Action lub na Allegro)

✅ Farby akrylowe 

✅ Pędzle 

✅ Klej Magiczny

✅ Elementy ozdobne: kawałki drewna, sztuczne kwiaty, wykałaczki (do zrobienia furtki do domku)

✅ Lakier błyszczący (użyłam werniksu akrylowego Van Bleiswijck)

wielkanocne dekoracje zajączki

Skomentuj