Malowanie porcelany krok po kroku


unikalny bazarek


W dzisiejszym artykule odkryję przed Wami fascynujący świat ręcznie malowanych filiżanek i kubków. Dowiedź się jak i czym malować porcelanę. Nie musisz być doświadczonym artystą, aby stworzyć unikalną filiżankę z własnym motywem. Zacznij od prostych wzorów np. kwiatów i nie bój się eksperymentować. 

Co jest potrzebne do malowania na szkle i czym pomalować filiżankę?

  • Biała filiżanka lub kubek: Wybierz filiżanki o gładkiej powierzchni, aby ułatwić sobie malowanie. Możesz je znaleźć w sklepach typu Pebco lub zamówić online. 
Na początku, swoje filiżanki do malowania kupowałam w lokalnym sklepie z porcelaną, niestety teraz rzadko spotyka się tego typu sklepy stacjonarnie. 
  • Farby ceramiczne: Specjalne farby do ceramiki dostępne są w różnych kolorach. Upewnij się, że są bezpieczne do użytku na naczyniach spożywczych i postępuj zgodne z instrukcjami producenta. 
Farby, których używam 
  • Pędzle: Poszukaj pędzli różnych rozmiarów, aby móc precyzyjnie pracować nad szczegółami. Na początek wystarczą tańsze. Osobiście bardzo lubię pędzle z Action (kosztują ok 4 zł), które również sprawdzają się do malowania po numerach. 

Zestaw pędzli Van Bleiswijck
Zdjęcie pochodzi ze strony
https://www.action.com/pl-pl/p/2528399/zestaw-pedzli-van-bleiswijck/
  • Podkładka lub gazeta: Ochrona powierzchni roboczej przed przypadkowymi plamami farby.

Malowanie porcelany krok po kroku

  • Zaprojektuj: Zanim zaczniesz malować, zaplanuj, jak chciałbyś, aby Twoja filiżanka wyglądała. Jeżeli robisz to pierwszy raz to wybierz prosty motyw. 
  • Czyszczenie filiżanki: Upewnij się, że filiżanka jest czysta i sucha przed przystąpieniem do malowania. Najlepiej przetrzyj ją czymś, co odtłuści powierzchnię. 
  • Malowanie: Zaczynaj od podstawowych kształtów, a następnie dodawaj szczegóły. Nie bój się eksperymentować z kolorami.
  • Suszenie i utrwalenie: Po zakończeniu malowania pozostaw filiżankę do wyschnięcia zgodnie z zaleceniami farb ceramicznych. Następnie utrwal ją w piekarniku zgodnie z instrukcjami producenta.

Gotowe! Teraz możesz cieszyć się swoją własnoręcznie wykonaną filiżanką podczas porannego picia kawy. Odkryj radość tworzenia i spraw, aby codzienność była pełna kolorów i inspiracji!


Unikalny Bazarek


Skomentuj