Jak dbać o ręcznie malowane filiżanki

Filiżanki handmade

W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób pielęgnować ręcznie malowaną porcelanę. Czego unikać i co robić, aby służyła jak najdłużej. 

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad wyjątkowością ręcznie malowanych filiżanek i kubków? To niezwykłe naczynia, których nie sposób zastąpić masową produkcją. Każda z nich przenosi w sobie niepowtarzalny ślad ręki twórcy, sprawiając, że codzienne chwile nabierają specjalnego charakteru.

Ale jak dbać, aby te wyjątkowe przedmioty zachowały swoje piękno na dłużej? To ważne pytanie, na które warto znaleźć odpowiedź. Odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że Twoje ulubione kubki będą towarzyszyć Ci przez wiele lat, zachowując swój niepowtarzalny urok.


Jak dbać o ręcznie malowane filiżanki? Jak je myć i czyścić?

Dobrze wykonana filiżanka, malowana farbami do porcelany, wymaga dodatkowej obróbki-pokrycia lakierem i wypalenia w temperaturze dochodzącej do 150 stopni, co sprawia, że staje się odporna na mycie.

Jednakże, mimo tych zabiegów, nadal wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto mieć świadomość, że nigdy nie będzie równie trwała jak produkty masowej produkcji.

ręcznie malowane filiżanki

Dlatego warto przestrzegać 4 prostych zasad, by cieszyć się nią jak najdłużej:

Myj delikatnie - używaj miękkiej strony gąbki i łagodnego detergentu. 

Nie myj w gorącej wodzie 

Nie myj w zmywarce - mogłaby to zaszkodzić ręcznie malowanym detalom. 

Zawsze wycieraj filiżankę - po każdym myciu starannie wytrzyjmy do sucha filiżankę, szczególnie zwracając uwagę na rysunek, który może być delikatniejszy niż sama powierzchnia.

Unikaj używania ostro zakończonych przedmiotów - nie drap paznokciami czy innymi ostrymi narzędziami. 


To wszystko, co musisz wiedzieć! Pamiętając o tych prostych zasadach, a Twoja filiżanka czy kubek będą cieszyć oko i dawać radość przez wiele lat. 


To Cię może zainteresować: 

Malowanie filiżanki krok po kroku

Skomentuj