Jak ozdobić szklane butelki?

unikalny bazarek

Co zrobić z zużytą, ale interesującą pod względem kształtu butelką? Oczywiście, pomalować!

Nowe życie niepotrzebnych butelek

Ozdabianie szklanych butelek to kreatywny sposób na przekształcenie niepotrzebnych przedmiotów w piękne ozdoby domowe lub unikalne prezenty.

Szklane butelki, z ich różnorodnymi kształtami i rozmiarami, stanowią doskonałą płaszczyznę do wyrażenia swojej wyobraźni i artystycznej wrażliwości. Dzięki nim możemy stworzyć dekoracje pasujące do każdego wystroju wnętrza, od rustykalnego po nowoczesny, dodając jednocześnie osobisty i oryginalny akcent do naszych przestrzeni życiowych.

Ręcznie malowana butelka na nalewkę

Poprzez wykorzystanie różnorodnych technik, takich jak malowanie, zdobienie decoupage, aplikowanie tkanin lub koronek, a nawet wygrawerowanie wzorów, możliwości ozdabiania szklanych butelek są nieograniczone. Możemy również wykorzystać różnorodne materiały, takie jak farby akrylowe, kleje do decoupage'u, kolorowe wstążki czy tasiemki, aby nadać naszym projektom unikalny charakter.

W dzisiejszym artykule mam dla Was kilka inspirujących pomysłów na ozdabianie szklanych butelek.

Farby akrylowe

Farby akrylowe najlepiej sprawdzą się na nieprzezroczystych butelkach, dzięki temu nie będzie widać prześwitów. Farby te są dobre dla osób początkujących, bardzo łatwo się rozprowadzają i szybko schną. 

Butelka pomalowana farbami akrylowymi

Farby do szkła

Transparentne farby do szkła idealnie sprawdzą się na przezroczystych butelkach. Polecam Wam farby do ceramiki Lefranc & Bourgeois, których sama używam od kilku lat. 

Ręcznie malowane butelki


Pasty strukturalne 

Z pastami strukturalnymi lub masami szpachlowymi stworzysz ciekawe efekty i struktury na szkle. Gdy masa wyschnie, możesz ją pomalować lub polakierować.
Duży wybór past strukturalnych ma firma Penart. 

Pasta strukturalna do szkła

Masy strukturalne do szkła


Zobacz również inspiracje na ręcznie malowane świeczniki

Skomentuj