Jak ozdobić szklane butelki?

Unikalny Bazarek

W tym artykule przeczytasz, jak można udekorować butelki, które mają ciekawe kształty i szkoda ich wyrzucić. Zobaczysz, że można z nich stworzyć oryginalne i piękne ozdoby do salonu. 

Drugie życie szklanych butelek

Zdobienie szklanych butelek to kreatywny sposób na przekształcenie niepotrzebnych przedmiotów w piękne ozdoby domowe lub unikalne prezenty.

Szklane butelki, z ich różnorodnymi kształtami i rozmiarami, stanowią doskonałą płaszczyznę do wyrażenia swojej wyobraźni i artystycznej wrażliwości. Dzięki nim możemy stworzyć dekoracje pasujące do każdego wystroju wnętrza, od rustykalnego po nowoczesny, dodając jednocześnie osobisty i oryginalny akcent do naszych przestrzeni życiowych.

Poprzez wykorzystanie różnorodnych technik, takich jak malowanie, zdobienie decoupage, aplikowanie tkanin lub koronek, a nawet wygrawerowanie wzorów, możliwości ozdabiania szklanych butelek są nieograniczone. Możemy również wykorzystać różnorodne materiały, takie jak farby akrylowe, kleje do decoupage'u, kolorowe wstążki czy tasiemki, aby nadać naszym projektom unikalny charakter.

W dzisiejszym artykule mam dla Was kilka inspirujących pomysłów na ozdabianie szklanych butelek.

Co można zrobić z pustej szklanej butelki

Farby do szkła

Transparentne farby do szkła idealnie sprawdzą się na przezroczystych butelkach. Polecam Wam farby do ceramiki Lefranc & Bourgeois, których sama używam od kilku lat. 

Farby akrylowe

Farby akrylowe najlepiej sprawdzą się na nieprzezroczystych butelkach, dzięki temu nie będzie widać prześwitów. Farby te są dobre dla osób początkujących, bardzo łatwo się rozprowadzają i szybko schną. 

Pasty strukturalne 

Z pastami strukturalnymi lub masami szpachlowymi stworzysz ciekawe efekty i struktury na szkle. Gdy masa wyschnie, możesz ją pomalować lub polakierować.
Duży wybór past strukturalnych ma firma Penart. 


Jak ozdobić szklane butelki?Skomentuj