Jak zrobić ślubny exploding box krok po kroku

Exploding Box krok po kroku

Gdy zbliża się dzień ślubu bliskich nam osób, poszukujemy prezentu, który wywoła szczery uśmiech na ich twarzach i pozostawi niezapomniane wrażenie. 

W morzu standardowych podarunków "exploding box" wyróżnia się jako nietuzinkowa propozycja, która zaskakuje swoją kreatywnością i osobistym podejściem. To urocze pudełeczko, pełne niespodzianek, jest idealnym sposobem na podkreślenie wyjątkowości chwili oraz wyrażenia serdecznych życzeń dla nowożeńców. 

W tym artykule pokażę Ci, jak w kilku prostych krokach stworzyć własny "exploding box", który stanie się niezapomnianym akcentem.


Instrukcja krok po kroku, jak stworzyć ślubny exploding box

 1. ❇️ Baza do wykonania exploding boxa

 2. Pierwszym krokiem jest zakup gotowej bazy exploding box, którą składa się bardzo prosto i intuicyjnie. Możesz znaleźć różnorodne wzory i rozmiary w sklepach internetowych oferujących artykuły do scrapbookingu lub dekoracji ślubnych oraz na Allegro.

  Użyłam bazy 10x10x10 cm o gramaturze 300g/m2. Wybierz wyższą gramaturę, aby pudełko się nie wyginęło pod wpływem ozdób.

 3. Możesz również samodzielnie wyciąć bazę. Wzory znajdziesz w Internecie.


Materiały exploding box
 1. ❇️ Elementy ozdobne

 2. Będziesz potrzebować papierów ozdobnych, taśm dekoracyjnych, kwiatków, wstążek, stempli, naklejek, oraz wszelkiego innego dodatku, który chcesz użyć do personalizacji exploding box.

Różyczki, taśmy i papier ozdobny znajdziesz w Action.
 1. ❇️ Dekorowanie zewnętrznej części

 2. Dekorowanie rozpocznij od zewnętrznej części pudełka, przyklej papier ozdobny lub tkaninę, aby nadać jej atrakcyjny wygląd. Możesz także dodać personalizowane elementy, takie jak imiona nowożeńców, data ślubu, czy inspirujące cytaty.

 1. ❇️ Ozdabianie wnętrza

 2. Gdy zewnętrzna część pudełka będzie gotowa, przejdź do ozdabiania wnętrza. Zrób przegródki i kieszonki, aby umieścić w nich zdjęcia pary młodej, życzenia, kupony czy inne drobne upominki.

Ślubny exploding box
 1. ❇️ Dokończenie dekoracji

 2. Na koniec dokończ drobne detale i poprawki. Dodaj dodatkowe ozdoby, takie jak koraliki, cekiny, czy drobne kwiaty, aby pudełko była jeszcze bardziej efektowne.
  Po zakończeniu ozdabiania starannie sprawdź pudełko, aby upewnić się, że wszystko jest właściwie umieszczone i zabezpieczone.

 1. ❇️ Nosidełko do exploding box

Upewnij się, że zapakujesz go starannie, aby zachować wszystkie ozdobne elementy w idealnym stanie. Możesz kupić gotowe nosidełko do exploding box lub zapakować w celofan.


Jak samemu zrobić box prezentowy?

To Cię może zainteresować:Skomentuj