Pierwsze kredki dla dziecka. Grube trójkątne kredki Bambino - Recenzja

Grube kredki Bambino Opinia


W tym artykule przeczytasz, jak wybrać najlepsze kredki dla przedszkolaka, szczególnie gdy dziecko niechętnie po nie sięga i nie lubi rysować. 


Problemy z prawidłowym trzymaniem kredki u dziecka

Rozwój motoryczny dziecka rozpoczyna się od pierwszych niepewnych chwytów za palce rodzica, aż po bardziej skomplikowane umiejętności takie jak pisanie czy rysowanie. W procesie tym, rodzice pełnią kluczową rolę, obserwując i reagując na sygnały, które mogą wskazywać na potrzebę wsparcia w odpowiednim momencie. Przeoczenie tych sygnałów może prowadzić do frustracji i niechęci dziecka do pewnych aktywności, czego doświadczyłam na przykładzie mojej córki.

Początkowo wydawało mi się, że Malwinka po prostu nie interesuje się kolorowaniem i rysowaniem; szybko się zniechęcała i rezygnowała z tych zajęć. Jednak z czasem zauważyłam, że ma trudności z trzymaniem cienkich kredek, co nie jest rzadkością wśród dzieci w jej wieku

Kluczowy okazał się moment, gdy wychowawczyni w przedszkolu zasugerowała, że córka może mieć problemy z prawidłowym chwytem kredek. To zwróciło moją uwagę na konieczność zmiany narzędzi, z których korzystała. W odpowiedzi na tę sytuację zdecydowałam się na zakup specjalnych, grubszych kredek i nakładek wspomagających chwyt, które są rekomendowane dla rozwoju motorycznego małych dzieci.

Zmiana tych prostych narzędzi przyniosła zaskakująco pozytywne rezultaty. Malwinka zaczęła dłużej siedzieć przy kolorowaniu, a jej rysunki stały się bardziej zdecydowane i kolorowe

Kredki dla małych dzieci opinie

Jakie najlepsze kredki dla przedszkolaka?


Jakie kredki są najlepsze dla małego dziecka? 

Wybór odpowiednich kredek dla dzieci w wieku 2-3 lat może być kluczowy dla ich komfortu i radości z kolorowania. Choć kredki świecowe wydają się atrakcyjną opcją, łamią się jednak zbyt łatwo, co może być frustrujące zarówno dla malucha, jak i dla rodzica. Zamiast tego, warto rozważyć kredki w oprawie drewnianej, które nie tylko są bardziej ekonomiczne, ale także oferują wiele korzyści dla rozwoju dziecka.

Cechy dobrych kredek dla malucha:

✅ Trójkątne - Kredki o trójkątnym kształcie są idealne dla małych rączek dziecka. Zapewniają one lepszy chwyt i kontrolę nad rysowaniem.

✅ Grube - Kredki powinny być stosunkowo grube, aby ułatwić dziecku trzymanie ich i kontrolowanie. Grubsze kredki są także bardziej wytrzymałe i mniej podatne na łamanie się, co jest istotne w przypadku energicznych maluchów.

✅ Miękkie (rysik) - Kredki o miękkim rysiku nie wymagają dużego nacisku, co redukuje zmęczenie ręki i zwiększa przyjemność z rysowania.

✅ Intensywne kolory - Dla maluchów ważne jest, aby kolory były intensywne i wyraziste, co zachęca do eksperymentowania i kreatywnego wyrażania się poprzez sztukę. Wybierając kredki, zwróć uwagę na ich intensywność i żywe barwy.

Czy kredki Bambino są dobre?

Trójkątne kredki Bambino 

Nie ukrywam, że Bambino to moja ulubiona marka kredek dla dzieci, dlatego moje poszukiwania zaczęłam od razu od nich. Wybrałam drewniane kredki Bambino 24 kolory, które są grube i trójkątne, dzięki czemu są stworzone dla małych dłoni.

Plusy:

✅ Odpowiedni kształt dla małych dzieci: trójkątne i grube

✅ Drewniane

✅ Intensywne kolory

✅ W zestawie są również nietypowe kolory: srebrny, złoty, cielisty i turkusowy 

✅ Miękkie (rysiki), dzięki czemu łatwiej się maluje 

✅ Kolory mieszają się między sobą, tworzą miękkie przejścia


Minusy:
❎ Dla niektórych może być to cena. Koszt kredek to około 40 zł. 
To Cię może zainteresować:Skomentuj