Warsztacik Mydełek Trefl - Opinia

Tanie zestawy edukacyjne dla dzieci


Ostatnio testowałyśmy z córką zestaw "Warsztacik Mydełek" firmy Trefl. Zestaw ten jest skierowany do dzieci i ma na celu wprowadzenie ich w świat eksperymentów. Czy warto go kupić i czy spodoba się dziecku? Przeczytaj!

Co zawiera zestaw edukacyjny "Warsztacik mydełek" Trefl

"Warsztacik Mydełek" to zestaw edukacyjny dla dzieci od 8 roku życia. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy do stworzenia własnego mydełka, takie jak:

✅ Baza mydlana

✅ Foremka w kształcie ryby

✅ Różowy barwnik

✅ Zapach do mydełka

✅ Drewniany patyczek

✅ Instrukcja

Składniki przewidziane są na dwa mydełka.

Cena: 25 zł


Warsztacik Mydełek Trefl czy warto

Warsztacik mydlarski opinia

Cały proces tworzenia mydełka jest bardzo prosty, a instrukcja jest jasna i przejrzysta. Dla dzieci powyżej 8 roku życia, które mają już pewne doświadczenie w podobnych projektach, zestaw może wydawać się mało angażujący i nie rozwija kreatywności ani zdolności manualnych w stopniu, który byśmy oczekiwali.

Jednym z głównych problemów, jakie napotkaliśmy w czasie korzystania z zestawu, jest foremka. Jest ona zbyt płytka, co sprawia, że mydełko wychodzi bardzo cienkie. Dodatkowo, wyjęcie gotowego mydełka z foremki jest trudne i trzeba bardzo uważać, aby go nie uszkodzić.


Warsztat mydlarski

Plusem tego zestawu jest jego przystępna cena, co może przyciągnąć rodziców szukających niedrogiej zabawy dla swoich dzieci. Jednak zestaw ten wydaje się bardziej odpowiedni dla młodszych dzieci, które mogą być bardziej zainteresowane samym procesem tworzenia mydełek. Należy pamiętać, że zabawa powinna odbywać się pod nadzorem rodzica, ze względu na konieczność użycia gorącej wody do rozpuszczania bazy mydlanej.


To Cię może zainteresować:
Skomentuj