Jak zrobić bransoletkę na gumce z koralików? Biżuteria DIY

Bransoletki na gumce z kamieni naturalnych

Dziś chciałbym podzielić się z Wami jednym z moich ulubionych sposobów na spędzanie wolnego czasu - tworzeniem bransoletek DIY. To wspaniała i relaksująca forma rękodzieła, która nie wymaga wielu narzędzi ani materiałów, aby zacząć. Dodatkowo jest niezwykle satysfakcjonująca, przyjemnie jest nosić własnoręcznie wykonane bransoletki. 

Zobacz także, jak dbać o sztuczną biżuterię, którą stworzysz, aby służyła Ci jak najdłużej. 

 

Jak zacząć robić bransoletki na gumce? Co jest potrzebne do robienia bransoletek? 

Tworzenie bransoletek DIY to nie tylko sposób na relaks, ale także doskonała okazja do rozwijania kreatywności. Każda bransoletka, którą stworzysz, jest odzwierciedleniem Twojej osobowość i stylu. Dodatkowo własnoręcznie zrobione bransoletki są świetnym pomysłem na spersonalizowany prezent, który z pewnością zachwyci obdarowaną osobę. 

Aby zacząć, będziesz potrzebować kilku podstawowych materiałów: 

✅ Gumki do bransoletek: dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach. Najważniejsza jest grubość gumki, która musi być dostosowana do otworu w koraliku. W drugiej kolejności ważne jest, z czego jest zrobiona: może być silikonowa, powlekana materiałem. 

   Na początek dobrze sprawdzi się silikonowa w rozmiarze 1mm. 

✅ Narzędzia: szczypce tnące oraz szczypce płaskie. Kupisz je w internecie w sklepach z akcesoriami do tworzenia biżuterii DIY lub w sklepie budowlanym.

Jak zrobić bransoletki z koralików?

✅ Koraliki: mogą być z plastikowe, drewniane, jak i z kamieni naturalnych. 

Na początek sprawdzą się koraliki w rozmiarze o 8mm i 6 mm. Pamiętaj, aby sprawdzić wielkość otworu w koraliku, aby gumka mogła swobodnie przez niego przejść. 

Najpiękniej wyglądają koraliki z kamieni naturalnych. 


✅ Zawieszki:  bardzo ważne jest, z jakiego materiału zrobiona jest zawieszka np. metalowa może Cię uczulić. Świetnym rozwiązaniem i stosunkowo tanim są elementy ozdobne ze stali szlachetnej. 

✅ Taca do projektowania (opcjonalnie): podkładka zawiera 8 rozmiarów od 13 do 18 cm. Bardzo przydatna, choć można spokojnie się bez niej obyć. 

✅ Wyobraźnia i cierpliwość

Bransoletki na gumce DIY

Jak zrobić bransoletkę z koralików na gumce. Kilka wskazówek.

Zrobienie bransoletki jest bardzo proste. Mam dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym proces ten stanie się jeszcze łatwiejszy i przyjemniejszy:

✅ Przygotuj pożądaną długość gumki: 2,5 razy więcej niż wynosi Twój rozmiar w nadgarstku. 

✅ Ponawlekaj koraliki. Baw się kolorami i rozmiarami.

✅ Możesz dodać metalowe kulki, przywieszki. Jeżeli masz uczulenie na metale to wybierz materiały ze stali szlachetnej lub srebra.

✅ Mocno naciągnij gumkę i ją zwiąż, ale jeszcze nie rób pętelki. Następnie opleć gumkę o palec i zrób supeł. Wyciągnij palec i mocno zawiąż gumkę. Odetnij końcówki. 

I gotowe! Masz swoją samodzielnie zrobioną bransoletkę na gumce


Tworzenie własnoręcznych bransoletek to nie tylko świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także okazja do wyrażenia swojej kreatywności i stworzenia czegoś wyjątkowego. Spróbuj już dziś i przekonaj się, jak wiele radości i satysfakcji może Ci to przynieść.

Pamiętaj, aby dzielić się swoimi dziełami z innymi i inspirować ich do twórczej pracy. Jeśli podobał Ci się ten poradnik, zapraszam do przeczytania innych artykułów na temat rękodzieła na moim blogu.


To Cię może zainteresować: 

Skomentuj