Zestaw akwareli Sonnet St. Petersburg 24 kolory - Recenzja

Farby akwarelowe Sonnet Opinia

Jeżeli szukasz dobrych akwareli dla początkujących, to w tym artykule znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o zestawie Sonnet St. Petersburg, zawierającym 24 kolory. Ten zestaw akwareli cieszy się dużą popularnością wśród początkujących artystów dzięki swojej wysokiej jakości i przystępnej cenie. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego akwarele Sonnet St. Petersburg to świetny wybór na start.


Zestaw do malowania akwarelami dla początkujących

Wybór odpowiednich farb akwarelowych na początek nie jest łatwy. Zanim trafiłam na akwarele St. Petersburg, używałam zestawu farb akwarelowych Creadu 36 kolorów z Empiku. Jako osoba dopiero zaczynająca przygodę z akwarelami, byłam początkowo zadowolona z tego wyboru. Teraz jednak widzę, że byłam w dużym błędzie.

Farby Creadu, choć przystępne cenowo, nie do końca spełniły moje oczekiwania, gdy zaczęłam rozwijać swoje umiejętności. Kolory były mniej intensywne i trudniejsze do mieszania, a pigmenty nie zawsze dawały zadowalające rezultaty. W efekcie moje pierwsze prace nie wyglądały tak, jak sobie wyobrażałam, co czasami bywało nieco frustrujące.

Dlatego postanowiłam wypróbować farby innej firmy, tym razem ze średniej półki cenowej. Po przeanalizowaniu różnych opcji zdecydowałam się na akwarele St. Petersburg. Czytałam wiele pozytywnych opinii na temat ich jakości i chciałam przekonać się, czy rzeczywiście są tak dobre, jak twierdziło wielu artystów.


Zestaw akwareli dla początkujących


Moja opinia o akwarelach St. Petersburg Sonnet 

Muszę przyznać, że zakochałam się w tych farbach od pierwszego maźnięcia pędzlem. Akwarele St. Petersburg oferują znacznie bardziej intensywne i żywe kolory w porównaniu do Creadu. Już po pierwszym użyciu zauważyłam, że barwy są bardziej nasycone, co pozwala na tworzenie bardziej wyrazistych i dynamicznych prac. 

Zestaw 24 kolorów St. Petersburg zapewni szeroki zakres barw, które można łatwo łączyć, tworząc nieograniczoną paletę. To daje początkującym artystom możliwość eksperymentowania i rozwijania swojego stylu bez konieczności inwestowania w dodatkowe farby. Farby płynnie rozprowadzają na papierze i są bardzo wydajne. Malowanie nimi jest czystą przyjemnością. 


✅ W palecie mamy 24 kolory:

100 Zinc White, 227 Hanza Yellow, 220 Yellow Madium, 221 Yellow Deep, 

205 Gold Ochre, 315 Orange, 336 Red Light, 319 Carmine, 

317 Madder Lake Red, 300 English Red, 513 Azure, 501 Ultramarine Light, 

515 Blue, 514 Bluish Green, 605 Violet Light, 606 Violet Deep, 

720 Emerald Green, 716 Sap Green, 710 Green Deep, 405 Raw Sienna, 

406 Burnt Sienna, 408 Burnt Umber, 413 Sepia, 801 Lamp Black.

Pojemność kostki: 2,5 ml

✅ Cena: 60-70 zł.


Rysunki akwarelami dla początkujących


To Cię może zainteresować:


Skomentuj