Małpki DIY Many Monkeys - Relacja z warsztatów w Łodzi

 

Many Mornings

W tym artykule przeczytasz relację z warsztatów dla dzieci, które odbyły się w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Dzieci miały okazję stworzyć własne maskotki małpki z zestawów DIY Many Mornings.

Warsztaty rodzinne w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Warsztaty w Muzeum Włókiennictwa zawsze dostarczają inspirujących i niezwykle interesujących doświadczeń dla dzieci.

Tym razem również się nie zawiodłyśmy. Uczestnicy warsztatów mieli wyjątkową okazję zobaczyć dawne zabawki i porównać je ze współczesnymi. Co najważniejsze, mogły zobaczyć, że dawniej dzieci nie miały tylu zabawek co teraz, co było dla nich niezwykle zaskakujące.

Dzieci miały również możliwość poznać warunki życia mieszkańców włókienniczej Łodzi na przestrzeni XIX i XX wieku. Dowiedziały się o trudach codziennego życia, zobaczyły, jak wyglądały domy robotników, a także jakie zabawy i rozrywki były dostępne dla dzieci w tamtych czasach. Dzięki temu dzieci mogły lepiej zrozumieć, jak wyglądało życie ich rówieśników sprzed ponad wieku.

Warsztaty w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi nie tylko dostarczyły dzieciom wiele radości, ale również wzbogaciły ich wiedzę o przeszłości, ukazując, jak różne były realia życia codziennego w porównaniu do współczesności. To cenne doświadczenie pozwoliło im docenić obecne warunki i możliwości, jednocześnie rozwijając ich wyobraźnię i wrażliwość na historię.


Skansen dawnej Łodzi

Małpki Many Monkeys - Zabawki DIY

Tego dnia dzieci wzięły również udział w warsztatach z szycia maskotek ze skarpetek Many Mornings.

Każde dziecko dostało zestaw niespodziankę Małpki DIY, który powstał z niewykorzystanych surowców podczas produkcji skarpetek. 

Zestaw DIY zawierał: 

✅ Materiałowy szablon małpki

✅ Wypełnienie

✅ 2 guziki

✅ Igłę i nici

Warsztaty okazały się świetną zabawą i jednocześnie wartościową lekcją dla dzieci. Miały one okazję nauczyć się podstaw szycia oraz rozwijać swoją kreatywność, tworząc unikalne maskotki. Warsztaty także pokazały dzieciom, jak można twórczo wykorzystać pozornie niepotrzebne materiały.

Jedynym minusem tych warsztatów była pracochłonność wykonania maskotek. Niestety, młodsze dzieci po pewnym czasie zaczęły się niecierpliwić. Moim zdaniem, wzór małpki był dla nich trochę zbyt skomplikowany i nawet z pomocą rodziców praca trwała zbyt długo. Mimo to satysfakcja z ukończonego zadania była ogromna, a efekt końcowy – wyjątkowy. Może w przyszłości warto byłoby uprościć nieco wzory, aby młodsze dzieci mogły czerpać jeszcze więcej radości z procesu tworzenia.


Many Mornings małpki

To Cię może zainteresować: Skomentuj